שמאות פרטית - מקצוענים בשבילכם

שמאי נזקי מים

נזקי מים, צנרת והצפה הם בין סוגי הנזקים הנפוצים ביותר במבנים.
כאשר מתרחש נזק שכזה, יש צורך בשמאי נזקי מים מטעמכם שיוכל להעריך את היקף הנזקים ולקבוע במדויק את גובה כספי הפיצויים שאתם זכאיים להם.
ובכך להגן על האינטרסים שלכם במסגרת תביעת ביטוח בגין נזקי הצפה צנרת ומים.

שמאי חברת הביטוח מחויב לחברת הביטוח.
שמאי פרטי מחויב אליך
פיצויים גבוהים בעשרות אחוזים!

 

תפקיד שמאי נזקי מים

נזקי מים עשויים להיות מגוונים למדי, הן מבחינת המקור שלהם והן מבחינת הנכסים שבהם הם פוגעים.

הגיוון הזה מקבל ביטוי בפוליסות ביטוח נזקי מים אשר עשויות לכסות רק חלק מן המקרים, וכך נוצר צורך להערכת הנזקים באופן נכון ומדויק.

שמאי נזקי מים מוכשר לעבודה הזו, כאשר ביכולתו לאתר את נזקי המים, בין אם הם בעקבות הצפה רטיבות ואו תקלת צנרת, להעריך את עלותם להצביע על המקור שלהם ולהצביע על הגורם האחראי לשלם לכם את הפיצויים בגין הנזקים שנגרמו. 

באופן הזה, ניתן למצות את שלל תפקידיו של שמאי נזקי מים בנקודות הבאות:

  • איתור נזקי המים: הצבעה על כל הנזקים שנגרמו כתוצאה ממים וכך הם מוגדרים כנזקי מי.
  • קטלוג הנזקים על פי מקורם: בחינת הנזקים כדי לקבוע את המקור שלהם – נזקי צנרת, נזקי איטום, נזקי הצפה, נזקי נזילות או נזקי רטיבות.
  • הצעת דרכים לתיקון ושיקום הנזקים: בחירת הדרכים היעילות ביותר לשקם את המבנה ולתקן את הרכוש שנפגע כתוצאה מהמים.
  • הערכת עלות התיקונים: קביעת היקף ההוצאות הנדרשות כדי לתקן את כלל הנזקים שנגרמו, תוך פירוט ההוצאות הדרושות עבור כל נזק, באופן שמשמש לרוב פוליסות ביטוח שמשלמות פיצויים בשיטת ערך השיפוי.
  • הערכת עלות האלמנטים הנפגעים: הערכת עלות הרכישה או הבנייה של כל האלמנטים שנפגעו כתוצאה מהמים, תוך פירוט העלויות של כל אלמנט, באופן שמשמש לרוב פוליסות ביטוח שמשלמות פיצויים בשיטת ערך הכינון.

הגורמים לנזקי מים

על אף החלוקה הברורה בין הצפת מים לבין רטיבות, הגורמים לשתי התופעות זהים – ההבדל הוא באינטנסיביות של חדירת המים, במיוחד ביחס לאפשרות הניקוז שהחלל מאפשר למים.

מים מקיפים את הדירה, הבית ובית העסק בכל עת – בין הקירות, התקרה והרצפה עוברים קווי מים אשר מובילים זרימה אל הברזים השונים, ומן פתחי הניקוז יוצאים צינורות ביוב שגם הם עוברים דרך האלמנטים האדריכליים.

בנוסף למערכות הללו, גשם ומשקעים נוספים הם מקור מים שמקיף את המבנה רבות, ואילו באוויר שנמצא מכל עבר ישנם אדי מים בעלי פוטנציאל להפוך לרטיבות.

כך המים כבר נמצאים בקרבתנו, ואילו הגורמים שהופכים אותם לנזקי מים הם תקלות במערכות השונות שנועדו למנוע מן המים הללו להגיע למקומות שהם לא אמורים להגיע אליהם.

כך, ניתן לפלג את הגורמים הללו באופן הבא:

  • נזקי צנרת: נזקי מים הנגרמים כתוצאה מתקלות בצנרת ומתבטאים בנזילות של מים אל מחוץ לצנרת ואל החומרים שנמצאים סביבה.
  • נזקי איטום: חומרי איטום ומערכות איטום נועדו למנוע מעבר של גורמים זרים – ובהם מים – בין אלמנטים אדריכליים שונים, וכאשר יש תקלה באיטום המים יכולים לחדור ולהוביל לנזקי מים.
  • מים כלואים: נזקים שמקורם בניקוז לא נכון של המים, אשר גורמים להם להיכלא ולהצטבר במקום מסוים – הדבר יכול להתבטא בהיעדר של פתחי ניקוז, ושיפועים בעייתיים ואף בבעיות הנושקות לנזקי צנרת, כאשר תקלות במערכת הביוב עשויות למנוע ניקוז של מים.
  • התעבות מים: קירור של אדי מים גורם להתעבות שלהם, וכך יכולים להיגרם נזקי מים כתוצאה מהתעבות – הדבר עשוי לקרות בסביבות לחות גם מטבחים וחדרי רחצה, אך גם בכל חלל אחר כאשר ישנה התקררות מהירה של אוויר.

בנוסף לכך, כל אחת מהבעיות הללו עשויה להתפשט ולפגוע גם בנכסים שכנים – באופן הזה, אדם הסובל מנזקי מים עשוי להיות חשוף מצד גורמי צד ג’ לתביעות נבגין נזקי מים, ובנוסף כל אחד עשוי לסבול מתופעה של נזקי רטיבות מהשכן.

המלצות בתחום שמאי נזקי מים

ענת כהן

הרהיטים שלנו ועוד ציוד שהיה על הרצפה ניזוקו בגלל הצפה בחורף האחרון, פנינו לחברת הביטוח לקבלת כספים בגין הנזקים שנגרמו. שמאי הממונה מטעם חברת הביטוח הגיע לבית והתחיל להערים עלינו קשיים בהוכחת הנזק שנגרם, החלטנו לפנות לשמאי ביטוח פרטי על מנת לקבל חוות דעת נוספת.
ברוך שנפס ליווה אותנו בתהליך, הגיש מסמכים וחוות דעת לחברת הביטוח - אשר בסופו של דבר עשו את העבודה וקיבלנו את כל הכספים המגיעים לנו.
תודה רבה.

איתן ונופר מתל אביב

לאחר פיצוץ הצנרת הראשית בדירתנו, נגרם נזק רב לקירות ומבנה הבית. לא ידענו מאיפה להתחיל ומה לעשות, לא ידענו כיצד נבצע שיקום לבית ואפילו חשבנו על מעבר דירה בעקבות המצב.
חברים המליצו לנו לפנות לשנפס שמאות פרטית, שלקחו את העיניים לידיים, הציגו לנו את כל הנזקים והגורמים שלהם, הציגו לנו תכנית מסודרת לשיקום הנזק ונתנו בנו תקווה להישאר לגור בדירה שכ"כ אהבנו.

יוסי ואקנין

בבית שלי היה פיצוץ צנרת, פניתי לחברת הביטוח לטיפול בבעיה. שמאי מטעם הביטוח הגיע, החליף שתי בלטות, סגר את הסיפור והלך. לאחר מספר ימים הרגשתי שמשהו לא קשורה, התחילו להופיע כתמים על הקירות וריח של עובש. פניתי לבועז משנפס שמאות והנדסה והמצב העגום התברר במהרה. מסתבר שהיו הרבה מאוד נזקי מים שנגרמו כתוצאה מפיצוץ הצנרת, אותם נזקים ששמאי הביטוח לא ראה או לא ראה לנכון לציין אותם. בועז הכין רשימה מפורטת של כל הליקויים והנזקים שנגרמו כתוצאה מהבעיה בצנרת. לבסוף כל הנזקים טופלו וקיבלנו את כל מה שמגיע לנו מחברת הביטוח.
תודה לך בועז על עבודה אמינה ומקצועית.

דני ינקוביץ'

פניתי לחברת הביטוח בעקבות נזק מים שהיה בדירתי. החברה המבטחת דחתה את התביעה בטענה כי הנזק נגרם מצנרת הבריכה, אשר אינה כלולה בהגדרות הביטוח. לאחר שיטוטים באינטרנט הגעתי לחברת שנפס שמאים פרטיים, אשר הגיעו ועשו עבודה נאמנה, ניהלו את התיק, אשר בסופו קיבלתי מעל 60 אש"ח בגין שיקום הנזקים.
ההמלצה שלי - אל תסמכו רק על שמאי הביטוח, תזמינו שמאי פרטי מטעמכם!

אבנר בלילתי

בתביעת הביטוח שהגשתי בגין נזקים שנגרמו כתוצאה משבוע גשום במיוחד, שמאי הביטוח קבע נזק של 35 אש"ח. הסכום לא היה נשמע לי הגיוני, מאחר והנזקים שנגרמו למשרד שבניהולי נראו רציניים מאוד וכאלו שדורשים השקעה רבה יותר לתיקונים. לאחר שפניתי לברוך ובועז שנפס ובעבודתם הרצינית, שילמה חברת הביטוח 115 אש"ח.