שמאות פרטית - מקצוענים בשבילכם

שמאי נזקי פריצה

מדי שנה מתרחשות מעל 26000 פריצות לבתים.
בנוסף לפגיעה הרגשית כתוצאה מפריצה לבית ולעסק, ישנו נזק פיזי ממשי כתוצאה מהפריצה, וכדי להתמודד איתו, דירות ובתי עסק רבים מבוטחים בפוליסות מפני פריצות וגניבה.
על מנת לקבל את הפיצויים שמגיעים לכם בין הרכוש שנגנב, יש צורך להתנהל נכון מן השלבים הראשונים ולהיעזר במשטרה ובשמאי פרטי שיסייע לאבחן כראוי את הפריטים שנגנבו.

שמאי פרטי מחויב לאינטרסים שלך בלבד. צור קשר כדי לקבל את המגיע לך באמת. 

כיצד שמאי נזקי פריצה ושוד יכול לתרום לכם בקבלת הפיצויים? 

ישנן שתי פוליסות ביטוח אשר רלוונטיות למקרה של פריצה – פוליסת ביטוח מבנה ופוליסת ביטוח תכולה. ניתן לחשוב שביטוח תכולה מספיק לבדו, מכיוון שמדובר ברכוש שנגנב, אך למעשה הנזק שנגרם במהלך פריצה עשוי להיות בהיקף גדול יותר מרכוש גנוב בלבד וכך עשויות להיות פגיעות במבנה שדורשות את הפעלת פוליסת ביטוח המבנה בנוסף לכך.

בעוד שהשמאי מטעם חברת הביטוח בהחלט עשוי להתרכז ברכוש גנוב בלבד, באמצעות שמאי נזקי פריצות בדירות ועסקים פרטי תוכלו לסקור את כל הנזקים שנגרמו לכם, וכך לקבל פיצוי מקיף וראוי.

חלק מעבודת השמאי מטעמכם, לצד עבודת המשטרה, היא לשחזר בדיוק את המקרה – מהיכן חדר הפורץ, מתי הוא נכנס, איפה היה בבית, כמה זמן שהה בבית ומהיכן יצא.

באמצעות שחזור צעדיו, ניתן למצוא את כל הנזקים שהתרחשו כתוצאה מהפריצה והשהות שלו, ועלות הנזקים הללו מוערכת בקפידה על ידי שמאי נזקי פריצה ושוד.

עם זאת, הנזק העיקרי הוא דווקא זה שקשה יותר להעריך, והוא הרכוש הגנוב – בהיעדרו, קשה לקבוע בדיוק מה הוא כלל, וחברת הביטוח לא תהסס להכריז שרשימת הציוד הגנוב שסיפק המבוטח אינה מהימנה.

השמאי הפרטי יעשה ככל שביכולתו כדי להוכיח שכל הפריטים שהמבוטח טען שנגנבו אכן נגנבו.

כדי לעשות זאת, השמאי נוקט בשיטות הבאות:

  • שחזור המיקום של הפריטים: השמאי יבדוק מהיכן נלקח כל פריט, וינסה להראות שאכן נכח שם פריט מסוים לפני שנגנב – מדפים ריקים, קופסאות תכשיטים ריקות, חוטי חשמל שאינם מחוברים לכלום וכדומה.
  • השוואה לפרמטרים נוספים: השמאי ישווה את רשימת הציוד לפרמטרים השונים שהתקבלו בשחזור האירוע, כמו זמן השהות של הפורץ, מספר הפורצים, מקום החדירה ומקום היציאה, וכך ישאף להראות שהפורץ או הפורצים אכן היו מסוגלים לגנוב את כל הציוד האמור.
  • המצאת מסמכים: השמאי ישאף לספק מסמכים רבים ככל האפשר לכך שכל הפריטים ברשימה אכן נגנבו – הדבר יכול להיות באמצעות קבלות, חשבוניות, תעודות אחריות ובמקרה של עסקים, רשימת הזמנות, ספרי העסק, רשימות מלאי ועוד.
  • ריכוז כלל הנזקים שנגמרו לכם לצורך קבלת הפיצוי המירבי, בניהם:
    רכוש גנוב: הנזק הראשוני והנראה ביותר לעין הוא רכוש גנוב, וברוב המקרים הוא עשוי להיות עיקר הנזק שנגרם למבוטח – מכיוון שמדובר ברכוש, הדבר מכוסה בביטוח תכולה.
    רכוש הרוס: פורצים אינם ידועים בעדינות שלהם ובכבוד שלהם כלפי רכוש של זרים, וכך ישנה אפשרות שרכוש שלא נגנב מטעמים שונים, ייהרס במהלך הפריצה משלל סיבות – אם בזדון, אם מתוך חוסר תשומת לב ועוד.
    אלמנטי מבנה פגועים: במהלך הפריצה חלק מן האלמנטים השייכים למבנה עשויים להיפגע כמו דלתות הרוסות, בריחים שבורים, צנרות שנפגמו בעת טיפוס עליהם ועוד – כל הנזק הזה גם הוא תוצאה של הפריצה, אך הוא מכוסה על ידי ביטוח המבנה ולא על ידי ביטוח התכולה.